میامی آنلاین
اخبار روز میامی  
قالب وبلاگ
حجت الاسلام محسن قرائتی خبر استعفایش از ریاست ستاد احیای زکات را تأیید کرد.

حجت الاسلام محسن قرائتی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تأیید خبر استعفایش از ریاست ستاد احیای زکات گفت که آقای عالمی نماینده امام در جهاد بودند مقام معظم رهبری هم پذیرفتند که وی نماینده ایشان در جهاد بشوند.

وی افزود: آقای عالمی در حدود پانصد روحانی در ایران دارد که در جهاد کشاورزی هستند. این پانصد روحانی ابزاری برای کنترل و نظارت هستند که من این ابزار را نداشتم.

رئیس ستاد اقامه نماز تصریح کرد که گاهی وقت‏ها هم من در مصرف‎هایی که ازجمع آوری زکات می‎شد دغدغه داشتم. بنابراین نامه‏ای به مقام معظم رهبری نوشتم و به علت گرفتاری و نرسیدن به امور زکات و دلیلی که گفتم خواستار استعفایم شدم که الحمدالله ایشان هم پذیرفتند. 

[ شنبه بیست و هفتم خرداد 1391 ] [ 14:25 ] [ سید رضا موسوی ]

شهادت مظلومانه باب الحوائج موسی ابن جعفر علیه السلام را به آقا صاحب الزمان و ولی نعمتمان امام رضا علیه السلام و تمام شیعیان تسلیت عرض می نمایمم و از خداوند متعال زيارت ايشان و خاندان مطهرشان را در دنيا و شفاعتشان در آخرت را براي تمامي مومنان و شيعيان خواستارم

یا حضرت رضا، ای یادگار زهرا             ******             بزم عزا به پا کن امشب برای بابا

ای شیعیان بیارید عطر و گلاب و قرآن              ******             موسی بن جعفر آزاد، گردد ز کنج زندان

  

سلام بر تو ای هفتمین فروغ امامت! سلام بر تو ای وارث شهادت! سلام بر تو ای قبله نیازمندان! سلام بر تو ای آزادترین اسیر و ای آزاده ترین زندانی! تو که زندان، گلستان عبادت و خلوت تو شده بود و زندانیان سنگ دل، اسیر کرامت و بزرگواری ات. تو که زنجیرهای ستم و تازیانه های دشمنی و کینه، قبل از شکنجه و آزار تو به سجده افتادند و دل بی رحمشان در برابر خلق نیکوی تو به رحم آمد. سلام خدا بر تو ای امام هفتمین که تن رنجیده و روح بلندت، شاهد مظلومیت خاندان توست. سلام و درود بی پایان الهی بر تو و دودمان پاک تو باد.

امشب رضا ز سوز جگر گریه مى‏کند       ******      مانند سیل ز ابر بصر گریه مى‏کند
تنها پسر نه، دختر چشم انتظار هم    
******      از داغ جانگداز پدر گریه مى ‏کند

[ شنبه بیست و هفتم خرداد 1391 ] [ 13:13 ] [ سید رضا موسوی ]

امام جمعه میامی دستگیری عاملان ترور شهدای هسته ای را نشانه اقتدار نظام و حاصل هوشیاری سربازان گمنان امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات دانست و گفت: دستگیری تروریستها، آمریکا و اسرائیل را به ذلت کشید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مرتضی موسوی در خطبه های امروز نمازجمعه میامی که در مسجد جامع این شهر برگزارشد، به دستگیری عاملان شهدای هسته ای ایران اشاره کرد و اظهار داشت: این دستگیری بار دیگر اقتدار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشاند.

دکتر موسوی ضمن تقدیر از سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان های اطلاعاتی کشور، گفت: تمام دشمنان این نظام بدانند که مردم و سربازان گمنام این سرزمین لحظه ای نخواهند گذاشت که به این انقلاب آسیبی برسد و همیشه پاسدار انقلاب و ارزشهای آن خواهند بود.

موسوی همچنین به فرارسیدن فصل برداشت محصول گندم در شهرستان میامی اشاره کرد و گفت: مسئله زکات از مهمترین مسائل در جامعه اسلامی است.

وی گفت: آنقدراین موضوع در دین ما اهمیت دارد که در هر جایی که در قرآن از نماز نام برده شده درکنار آن نیز به زکات تاکید شده است.

استاد حقوق قضایی دانشگاه تهران با توجه به نزدیک شدن برداشت محصول گندم از کشاورزان خواست تا زکات خود را بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت زکات بسیاری از محرومیت هایی موجود در جامعه را از بین خواهد برد.

موسوی گفت: عدم پرداخت زکات حرام است و کشاورزان اجازه استفاده از آن قسمت مال خود که به آن زکات تعلق گرفته است را ندارند.

امام جمعه میامی از مسئولان مربوطه خواست جهت دریافت زکات همان طور که پیامبراکرم(ص) عوامل خود را به مزارع می فرستاد، به مزارع کشاورزی بفرستند تا زکات آنها در همان محل صورت پزیرد.

استاد علوم قضائی دانشگاه تهران با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران تصریح کرد: همه دنیا می دانند که کشور ما به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است و طبق شرع و دین و همچنین تاکید مقام معظم رهبری بهره برداری از انرژی هسته ای خلاف بر اهداف صلح آمیز، حرام است.

وی در پایان گفت: استکبار جهانی از رشد و توسعه جوانان ایرانی در هراس می باشند و میدانند که ایران هیچ گاه در فکر خود هم به ایجاد چنین بمب هایی نخواهد بود.

[ شنبه بیست و هفتم خرداد 1391 ] [ 13:11 ] [ سید رضا موسوی ]

ليلة الرغائب

اولين شب جمعه ماه رجب را ليلة الرغائب نامند که شبی با ارزش و با عظمت است. کلمة "رغائب" جمع "رغیبه" به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می باشند. بنابر بر معنای اول "لیله الرغائب" یعنی شبی که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن فراوان است و بندگان خوب و شایسته خداوند در این شب تمایل زیادی به رفتن به در خانه خداوند و ارتباط و انس با معبود خویش دارند. بنابر معنای دوم "لیله الرغاب" یعنی شبی که در آن عطاء و بخشش خداوند فراوان است و بندگان مخلص خداوند با رو آوردن به بارگاه قدس ربوبی و خاکساری در برابر عظمت حق، شایسته دریافت انعام وعطا و بخشش بی کرانه حق می گردند.
 در روایت است که در اولين شب جمعه ماه رجب (ليلة الرغائب) ملائك بر زمين نزول مي كنند. براي اين شب نمازی از رسول خدا صلي الله عليه و آله روایت شده است كه فضيلت بسياري دارد:
چون شب جمعه شد، ما بين نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به يك سلام ختم مي شود و در هر ركعت يك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحيد خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسيد، هفتاد بار ذكر "اللهم صل علي محمد النبي الامي و علي آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة و الروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلي الاعظم" گفته شود. در اينجا مي توان حاجت خود را از خداي متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت مي رسد.
پيامبر اكرم صلوات الله عليه در فضيلت اين نماز مي فرمايد: كسي كه اين نماز را بخواند، شب اول قبرش خداي متعال ثواب اين نماز را با زيباترين صورت و با روي گشاده و درخشان و با زبان فصيح به سويش مي فرستد. پس او به آن فرد مي گويد: اي حبيب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختي نجات يافتي. ميّت مي پرسد تو كيستي؟ به خدا سوگند كه من صورتي زيباتر از تو نديده ام و كلامي شيرين تر از كلام تو نشنيده ام و بويي، بهتر از بوي تو نبوئيده ام. آن زيباروي پاسخ مي دهد: من ثواب آن نمازي هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردي. امشب به نزد تو آمده ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهايي تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دميده شود و قيامت بر پا شود، من سايه بر سر تو خواهم افكند.

[ پنجشنبه چهارم خرداد 1391 ] [ 8:39 ] [ سید رضا موسوی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

خوش آمدید به این وبلاگ
امبدوارم این کمترین شایستگی خدمت به جوانان پاک ضمیر ایران پاک را داشته باشم
به امید رشد و توسعه میامی این دیار عالمان عامل دیار صفا و یکرنگی
از نطراتتان ما را بهره مند نمائید
شماره تماس 09193752011
ایمیل reza.mayamey@yahoo.com
امکانات وب

  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ